Obserwatorzy

czwartek, 1 lipca 2010

DZIEŃ PSA:)

Znalezione w internecie!!!
Nie każdy wie, że 1 lipca obchodzimy Dzień Psa - jedynej istoty na świecie, która "bardziej kocha ciebie niż siebie samego" (J. Billings). Jeśli dla Was to za mało, przygotowaliśmy listę 10. powodów, dla których warto sprawić sobie czworonożnego przyjaciela.


Powód 1.: pies Cię nie ocenia. Nie obchodzi go jak wyglądasz, ile masz kilogramów nadwagi, z kim się zadajesz, nie przeszkadza mu Twoje chrapanie, ani muzyka jakiej słuchasz. A co najważniejsze, nie interesuje go nawet zasobność Twojego portfela!
Powód 2.: pies zawsze Cię powita. Nikt nie powita Cię z taką radością, kiedy skonany wrócisz po całym dniu pracy do domu. A co najlepsze, jeśli w drzwiach stanie piękna Penelope Cruz czy przystojny George Clooney – on i tak wybierze właśnie Ciebie.
Powód 3.: pies ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich. Nawet nie wiesz, jak wielu psich przyjaciół można poznać podczas spacerów z czworonogiem. Pies ułatwia również kontakty damsko-męskie. Nie ma lepszego sposobu na podryw niż przesympatyczny pupil.
Powód 4.: pies może mieć pozytywny wpływ na Twoje dziecko. Dobry kontakt dziecka z psem wspomaga jego rozwój emocjonalny i społeczny. Uczy respektu, szacunku, wrażliwości oraz odpowiedzialności wobec zwierząt i ludzi.
Powód 5.: pies zawsze Cię wysłucha. Psu możesz się wyżalić, pochwalić czy zwierzyć z największych sekretów. Zawsze znajdzie dla Ciebie czas i nigdy da po sobie poznać, że go nudzisz. A co najważniejsze – zachowa dla siebie wszystkie Twoje tajemnice.
Powód 6.: psy mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Właściciele tych czworonogów odczuwają większą radość życia, są bardziej aktywni i mniej podatni na stres. Dowiedziono również, że osoby posiadające psa mają niższy poziom cholesterolu i tłuszczu we krwi
Powód 7.: przy psie zapomnisz o nudzie. Nie masz co zrobić z wolnym czasem, brakuje Ci zajęcia? Pies dostarczy swojemu człowiekowi niezapomnianych wrażeń. Pogryzione meble i buty, mokre plamy na dywanie, zabawa w "co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", zjadanie śmieci na spacerach, sierść w talerzu zupy – to mniej ekstremalne przykłady.
Powód 8.: pies to doskonała wymówka. Nie wiesz jak skończyć nudną rozmowę telefoniczną, jak wykręcić się ze spotkania czy wyjść wcześniej z nieudanego przyjęcia? Wystarczy powiedzieć magiczne zdanie: bardzo mi przykro, ale muszę wyjść z psem na spacer. To naprawdę działa!
Powód 9.: pies pomaga prowadzić aktywny tryb życia. Od dawna planujesz zmienić swój tryb życia na bardziej aktywny, ale wciąż brak Ci motywacji? Pies sprawi, że ruch na świeżym powietrzu stanie się dla Ciebie przyjemnością. Zyskasz też towarzystwo na długie spacery.
Powód 10.: zyskasz przyjaciela na dobre i na złe, który zawsze będzie Ci wierny. Czy może być coś cenniejszego?

Yorczuś na pierwszym zdjęciu to Mały:).Takie imię i taki fakt:).Ma rok :)A maluchy  juz częściowo w nowych domkach, mają teraz 8 tygodni:)

3 komentarze:

 1. Super....szczera prawda ,mam to sprawdzone,bo mam kochanego,wiernego kundelka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również kocham psy. Moi rodzice właśnie rozważają przygarnięcie labradora! Osobiście podoba mi się ten pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co prawda nie mam żadnego zwierzaka oprócz rybek ale myślę, że wszystko co napisałaś jest prawdą. Tak na marginesie bardzo fajnie zapowiada się Twoj blog i czy pozwolisz abym dodała go sobie do obserwowanych?? Na pewno będę tu często zaglądać.
  Pozdrawiam cieplutko i jednocześnie zachęcam do odwiedzin u mnie.
  Alicja

  OdpowiedzUsuń